+48 603 121 130

Transport całopojazdowy

Proponowany przez nas szeroki zakres usług transportowych umożliwia dobór odpowiedniej metody przewozu ładunku do indywidualnych potrzeb klienta. Jednym z najpopularniejszych modeli jest transport całopojazdowy (FTL – Full Truck Load). Oznacza zarezerwowanie przez jednego klienta całej powierzchni pojazdu w celu dostarczanie określonych towarów i dóbr. Nie musi ona być jednak załadowana do maksymalnego limitu, może być wykorzystana tylko część tej przestrzeni. Niezależnie jednak od tego, jak duży będzie ładunek, koszt pozostaje stały, bo zlecający płaci za wynajem całego pojazdu. W zależności od rodzaju przewożonych towarów zapewniamy odpowiedni ciągnik z naczepą.

Do zalet transportu całopojazdowego można zaliczyć mało pracy przy załadunku, szybki czas realizacji i niewiele formalności (nie trzeba awizować i fakturować dużej ilości towaru). Przewóz towaru odbywa się z punktu A do punktu B, bez uwzględniania pośrednich miejsc, co umożliwiaj optymalne dopasowanie trasy i szybkie dostarczenie ładunku do miejsca docelowego. Jest to kwestia szczególnie istotna w przypadku przewożenia rzeczy, które wymagają translokacji w krótkim terminie.

Z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej zaplanować przewóz ładunku całopojazdowego wtedy, gdy wypełni on znaczącą lub całą przestrzeń pojazdu oraz jeśli trzeba go szybko dostarczyć do konkretnego adresata.

Jaki jest koszt takiego transportu? Na jego wysokość wpływa m.in.:

  • typ ładunku i dopasowanie do niego odpowiedniego środka transportu,
  • to, czy jest to przesyłka konwencjonalna, czy towar niebezpieczny lub psujący się,
  • to, czy ma to być przesyłka dostarczona standardowo, czy w trybie ekspresowym,
  • wybór trasy,
  • konieczność użycia dodatkowego sprzętu do rozładunku.

Przewozy całopojazdowe realizujemy zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest to wygodna forma zarówno dla spaletyzowanych, jak i niespaletyzowanych przesyłek. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i wybieramy pojazd, który będzie swoją objętością najbardziej pasować do rozmiaru i wagi transportowanego ładunku. Dysponujemy pojazdami o różnym rodzaju zabudowy oraz tonażu.

Gwarantujemy odbiór i dostawę towaru na zamówienie zlecającego we wskazanych przez niego miejscach.